vždy kvalitní, čerstvé a lokální   

Zobrazit rok:

19.04.2018

Co právě roste: KOPŘIVA DVOUDOMÁ

Kopřiva je královna všech plevelů. Ke sběru si vytipujte ekologicky čistou lokalitu a sbírejte vrcholky mladých rostlin, které můžete použít i s natí. Doporučujeme 3-týdenní léčebnou kůru na jarní pročištění krve, doplnění minerálů a vitamínů. Kopřiva léčí vysoký krevní tlak, anémii, virózy, astma, revma, stimuluje správnou funkci srdce, slinivky, žluče a vaječníků. Působí močopudně a tonizačně. Odvar z kořene používáme zevně proti vypadávání vlasů.

V bistru vám budeme po dobu 3 týdnů připravovat každý den bylinkářský čaj z mladých kopřiv:

KOPŘIVOVÝ ČAJ S MÁTOU (odvar) - 250 ml á 25,- Kč (možno objednávat i na rozvoz) 

A ve středu doporučujeme Šťovíkovou polévku, protože ta je úplně nejvýbornější :-), tedy hned po hluchavkové, ale na tu si musíme ještě chvíli počkat. Tak dobrou chuť!

12.04.2018

Startujeme seriál "Co právě roste"

Čerstvé volně rostoucí bylinky a houby budeme v menu zvýrazňovat tučným písmem (nejedná se o alergeny).

Plánované použití volně rostoucích hub může být vzhledem k časové prodlevě mezi zveřejněním a realizací menu ohroženo nepředpokládanými vnějšími vlivy. V případě nedostatečného množství volně rostoucích hub si vyhrazujeme právo použít aktuálně dostupné pěstované houby.

Odborným garantem se zkouškou ze znalosti hub je mykoložka a majitelka Kateřina Pauzarová.

Startujeme seriál „Co právě roste“. Každý týden si stručně představíme jednu volně rostoucí bylinu, houbu nebo rostlinu, kterou vám přidáme do jídla. Plané byliny mají na jaře nejvyšší obsah léčivých látek. Nechte se od nás inspirovat a jednoduše jimi v jídlech nahrazujte průmyslově pěstované byliny a špenát. Když nahradíte třetinu špenátu kopřivami, na chuti vám to neubere, ale vašemu zdraví to velmi prospěje. 

05.04.2018

Jaro je tu!

Konečně se oteplilo! Vyrazily kopřivy a dokonce první jarní houby - penízovky smrkové. Náš přírodní trávník na zahradě je zase plný sedmikrásek. Dekorovat jídlo jedlými květy je součástí moderní gastronomie. Když ve svém jídle najdete sedmikrásku, nebojte se ji sníst.

Jak tvrdí lidové pranostiky: Snězte sedm sedmikrásek denně a budete krásnější, zdravější a zatočíte s jarní únavou :-)!

facebook

Bistrot Catherine
Palackého 45
586 01 Jihlava

Prodejní doba: po-pá 9:00 - 14:00

tel.: 773 477 470
e-mail: info@bistrodc.cz