vždy kvalitní, čerstvé a lokální   

Zobrazit rok:

07.06.2018

Upozornění - prázdninový provoz:

Od 2. do 8. července 2018 budeme čerpat dovolenou a bistro bude ZAVŘENÉ. Znovu se na vás budeme těšit 9. července 2018 a po zbytek prázdnin již budeme fungovat v běžném režimu.

31.05.2018

Co právě roste: JEDLÉ KVĚTY

Naše jarní bylinkové putování bylo letos krátké. Vlivem vysokých teplot nám všechny byliny velmi rychle vyrostly a odkvetly. Některé druhy se dají samozřejmě sbírat celou sezónu, ale jejich chuť může být již velmi aromatická. Následující týdny ovšem budeme moci sbírat různé druhy jedlých květů rostlin a stromů. Jedlé květy se v moderní gastronomii používají k dekorování jídel, ale veliký význam mají i po stránce výživové. Ochutnejte na procházce třeba květ lípy srdčité a vzpomeňte si na dětství, jak o vás maminka při nachlazení pečovala a vařila vám lipový čaj s medem a citronem.   

24.05.2018

Co právě roste: ŘEBŘÍČEK OBECNÝ

Řebříček má mnohostranné využití a byl právem označován za „spásu všech chorob“.  Společně s kontryhelem patří mezi nejsilnější „ženské byliny“. Méně známé je jeho pozitivní působení v období klimakteria (zklidňuje vnitřní nepokoj) a dokáže pomoci při migréně. Farář Kneipp o něm řekl: „Ženy by se uchránily před mnohými těžkostmi, kdyby občas sáhly po řebříčku.“ Je to další detoxikační bylinka, kterou každý zná a může jí konzumovat za syrova. Ideální je sníst denně několik mladých čerstvých lístků. 

Na ovocných stromech začíná růst Sírovec žlutooranžový. Je to velmi chutný jedlý choroš, tak pokud mi ho někdo "nevysbírá" připravím ho ve středu v nejoblíbenější verzi na kari a smetaně s jasmínovou rýží. V každém případě to bude chuťovka v omezeném množství, tak neváhejte a objednejte si jídlo dopředu :-)! 

facebook

Bistrot Catherine
Palackého 45
586 01 Jihlava

Prodejní doba: po-pá 9:00 - 14:00

tel.: 773 477 470
e-mail: info@bistrodc.cz